Головна сторінка  •  Гостьова  •  Чудова допомога  •  Запитання  •  Довідка Карта сайта
Поиск Главная страница Главная страница План Лавры История Лавры Преподобный Иов Преподобный Амфилохий Свято-Духов Скит Справка Написать нам Поиск Головная сторінка Головная сторінка План Лаври Історія Лаври Преподобний Іов Преподобний Амфілохій Свято-Духів Скит Довідка Написати нам Search Home Home Plan Laurels History Laurels St. Job St. Amphilochius Holy Spirit skete Help Contact us
Навігація
    Головна сторінка
    Онлайн аудіо-трансляція
    Історія Лаври
    Розклад богослужінь
    Преподобний Іов
    Преподобний Амфілохій
    10-річчя канонізації Преподобного Амфілохія
    Звернення братії
    Блаженніший Онуфрій про піст, Почаївську лавру та гоніння на Церкву
    Почаївська Лавра наступна? Плани влади і оборона святині.
    Вигнати монахів-українців з Лаври? Побійтесь Бога та Його справедливості!
    Звернення намісника Почаївської Лаври Митрополита Владімира
    Мій син – монах Почаївської лаври, лише завдяки його молитвам я ще живий
    Фотогалерея лаврських будівель у порівнянні (минулий і теперішній вигляд)
    Хресна хода в Почаїв
    Гостьова книга про Хресний хід
    Нотатки паломника
    Благодатна допомога
    Експертизи ІПН
    План Лаври
    Свято-Духів скит
    Храм Преображення
    Лаврські піснеспіви
    Песнопения о. Валериана Чикала
    Богослужбові тексти

 

Погода
У Почаївській Свято-Успенській Лаврі відбулися святкування на честь Успіння Пресвятої Богородиці
 
 
«Радуйся, святыя апостолы на облацех воздушных ко успению Твоему призвавшая. Радуйся, и грешныя люди в той день на гору почаевскую в тысящах и тмах на всяко лето собирающия.»
   
У Почаївській Свято-Успенській Лаврі відбулися святкування на честь Успіння Пресвятої Богородиці. За давнім благочестивим звичаєм, якому вже близько двухсот років, для участі у святкових богослужіннях до Лаври прибули хрестохідці. Із Кам‘янця-Подільського прийшло біля дев‘яти тисяч християн, які зібралися для участі у великому Хресному ході з усіх куточків України. Вони пройшли близько 250 км з молитвами до нашого Спасителя і Пречистої Богородиці, з покаянням за себе і своїх близьких і з проханнями миру нашій країні і її багатостраждальному народу.

Шість діб колона паломників рухалася дорогами і стежками Хмельницької та Тернопільської областей і, незважаючи на всі перепони і спокуси, увійшла в Почаїв 25 серпня. Біля святих воріт Лаври хрестоходців зустріли представники почаївського монашеського братства. У той же день досягли до почаївської обителі і хресні ходи із Шепетівки та Браїлова. Для паломників був приготований гарячий обід. І кожного дня, включно до самого свята, усі, хто прийшов помолитися на Почаївську гору, мали обід та вечерю з монашеської кухні. 

 
Звичайно, лаврська гостприймальня не могла прийняти всіх бажаючих, але учасники Хресного ходу мали з собою туристичні намети, і лаврські газони стали для них добрим «фундаментом».
Люди прийшли стомлені фізично, але радісні і благодушні і загартовані духом.
Напередодні свята, о 14 годині була відслужена мала вечірня з акафістом Успінню Пресвятої Богородиці, а плащанниця із зображенням Успіння Богоматері була перенесена Хресним ходом із Успенського собору у Преображенский, де о 17 годині розпочалося усенічне бдіння, на яке зібралися тисячі віруючого народу.

Богослужіння очолив Високопреосвященніший Феодор, митрополит Кам‘янець-Подільський та Городоцький. Йому співслужили митрополит Тернопільский та Кременецький Сергій і намісник Почаївської Лаври митрополит Володимир. В день свята ранню Божествену Літургію у Свято-Успенському соборі очолив митрополит Феодор.

Пізня святкова служба розпочалася о 9 годині в Преображенському соборі. Її очолював митрополит Сергій у співслужінні з владикою Володимиром та ректором Почаївської духовної семінарії архієпископом Іовом і братіями та гостями Лаври у священному сані. Після пізньої Літургії було звершено Хресний хід, під час якого плащаниця Успіння Божої Матері була перенесена в Успенський собор, і намісник Лаври митрополит Володимир звернувся із словами подяки до всіх, хто взяв участь у Хресному ході і святкових богослужіннях за їхній труд і їхню любов до Божої Матері, як і сказано у акафісті на честь Почаївської ікони: «Радуйся, Еяже ради христиане трудность пути, аки сладкое упокоение подъемлют.»


     

Сделано wbs.com.ua